Ahflightschool.se har befunnit sig på Malmös flygplats område sedan 2014.
Vi har tillgång till två hangarer med tillbyggnader.
Och har bedrivit flygskola sedan slutet av 2015
Vi erbjuder en kvalitétsäkrad och trygg utbildning från våra mycket erfarna och lyhörda flyglärare.
Det finns möjlighet till att köpa lättare fika och annat smått och gott. Som kan tänkas behövas under vistelsen hos oss på Ahflightschool.se
Finns även möjlighet att införskaffa material som kan tänkas behövas till teori utbildningen så som papper, pennor och linjaler och så vidare. Samt låna nödvändig litteratur.
Har fri WiFi!
Har du frågor eller behöver ha information så kontakta oss!

 

Vår mejladress:                info@ahflightschool.se

Vi har sex personer anställda:
Vår VD:
Tonny Lundgren               tonny.lundgren@ahflightschool.se
Vår receptionist:
Anna Jakobsson               anna.jakobsson@ahflightschool.se
Våra flyglärare:
Tore Olsson                       tore.olsson@ahflightschool.se
Kent Svensson                  kent.svensson@ahflightschool.se
Ina Karlsson                       ina.karlsson@ahflightschool.se


Vår mekaniker:
Stefan Andersson           stefan.andersson@ahflightschool.se

Öppet tider:                       Måndag – Fredag            10.00 – 20.00
Lördagar                              10.00 – 15.00
Söndagar                            STÄNGT
Vid större högtider stängt!
Vårt telefonnummer:    040 -12 34 56

Vår besöksadress:           Hangarvägen 1
GPS-kordinater:               55° 32′ 0″ N, 13° 22′ 30″ E
VÄLKOMMEN!!!